fbpx

Düğün Ayakkabısı ve Botlarının İlginç Tarihi

Sevimli diz üstü dantelli saten patiklere, düğün ayakkabılarına ve botlarına büyüleyici bir tarih var. Botların hikayesi kraliyet ailesi, isyan ve romantizmle doludur. Tarihte, ilk kez erkeklerin at binmek için topuklu ayakkabı giydiğini söyler. Kadınlar bu stili benimsedi ve sonuçta topuklar moda endüstrisinin bir parçası oldu.

Topuklar gelinler, çalışan kadınlar ve üniversiteli kızlar arasında popülerdir. Zarif mezuniyet elbiseleri güzel topuklu olmadan eksik görünüyor. Günümüzde, topuklar farklı şekil ve boyutlarda mevcuttur. Tarihlerini bilmek ilginç olacak.

Regency Dönemi

Bu dönemde düğün botları doğdu. Bu dönemden önce bayan ayakkabıları narin terlikti. Ayakkabılardaki trendler aktif bir yaşam tarzıyla dramatik bir şekilde değiştirildi. Yarım botlar kadınlar arasında yürüyüş ve binicilikle trend oldu. Zamanla, bu patik İngiltere – Fransa’da balo salonu zeminleri için deri ve saten botlara dönüştü. Ayrıntılı tasarımlarla, bu botlar geleneksel gelinliklerin hayati bir parçası haline geldi.

Victoria Dönemi

Kraliçe Victoria, örf ve adetlerden – düğün geleneklerinden etkiledi. Beyaz gelinlik ve ayakkabılara olan sevgisi ile ünlüdür. Kraliçe Victoria’nın gelin stilleri üzerinde önemli bir etkisi vardır.

Her iki tarafında elastik beyaz botlar Kraliçe’nin en sevdiği ayakkabılardı. Günümüzde, çok sayıda gelin düğün için benzer tasarımları ve patikleri seçiyor. En son teknoloji, bu bot modunu ayrıntılı bir şekilde dekore etti ve yapılandırdı. Mütevazı kadınsı bir görünümü korumak için küçük topuklular bu botların bir parçası oldu.

20.Yüzyıl Modası

Ancak, düğünler geçmiş zamanların geleneklerini ayırdı, 20. yüzyıl dönemi inanılmaz değişikliklere ev sahipliği yaptı. Edward döneminde, Viktorlar tarafından katı etik kurallar gevşetilmeye başlandı. İstek uyandırmak için bazı klasik tasarımlar, ağır gelin botlarının yerini aldı.

Bağcıklı tasarımlar ve yüksek topuklu ayakkabılar hala meşhurdu. Gelinlik eteklerinin değişmesiyle, dağınık saçlı bohem kızları gürültülü aktiviteler için bot kullanmaya başladı.

Mevcut Moda

Günümüzde gelinler şanslıdır çünkü tarihten esinlenerek ayakkabı giyebilirler. Belirli bir geleneği takip etmeye gerek yoktur. Victoria döneminin zorlu kadınsılığından ve 20. yüzyılın tutumundan esinlenen özel bot koleksiyonu piyasada mevcut. Düğününüz için çeşitli stil ve renklerde ayakkabı satın alabilirsiniz. Cesur tarih stilini romantizm ve son trendlerle karıştırmaktan çekinmeyin. Düğünde diz boyu botlar giyebilirsin. Pazar, son trendler, eski ve yeni geleneklerin kaynaşması ile doludur. Farklı renklerde topuklu veya tarz satın alabilirsiniz. Düğünlerde rahatlığa ihtiyacınız varsa Bella Belle stili satın alabilirsiniz. Bunlar büyük bir günü mahvetmez, ayaklarınıza dokunmaz. Aynı zamanda güzel ve rahat görünen özel düğün ayakkabıları almaya çalışın. El yapımı gelin ayakkabıları da mevcuttur. Gelinliğiniz basitse, çiçek süslemeli botlar giyebilirsiniz.

Çiçek tasarım ayakkabılar daha zarif ve romantik görünüyor. Narin renkler, boncuklar, soft nakışlar, deri tabanlar ve ithal ipeklerle gelin ayakkabıları satın almaktan çekinmeyin.

Add Comment

Whatsapp'tan Yazın
Minimum 4 characters